Najczęściej zadawane pytania – F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania – F.A.Q.

Biebrzańskie Eldorado > Najczęściej zadawane pytania – F.A.Q.

powrót do strony głównej

1. Gdzie znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne Biebrzańskie Eldorado?
Nasze gospodarstwo znajduje się w miejscowości Dolistowo Stare, 60 km na północ od Białegostoku. W sąsiedztwie wsi płynie rzeka Biebrza, która jest też granicą Biebrzańskiego Parku Narodowego. 550 m od naszej posesji znajduje się most na rzece Biebrzy – doskonały punkt widokowy na rzekę i rozległe bagna.

2. Czy pokoje znajdują się w budynku zamieszkanym przez Gospodarzy?
W naszym Gospodarstwie oferujemy dwa rodzaje noclegów – wynajmujemy pojedyncze pokoje, które znajdują się na poddaszu w głównym budynku, w którym również mieszkają Gospodarze. Część noclegowa jest oddzielona od części zamieszkanej przez Gospodarzy, a goście mają dostęp do oddzielnej, w pełni wyposażonej kuchni. Drugi rodzaj noclegów to samodzielny domek na terenie naszej posesji, znajdujący się kilkadziesiąt metrów od głównego budnku.

3. Jakie są dostępne opcje wyżywienia?
Goście mają do dyspozycji kuchnię w której mogą przygotować posiłki. W okolicy znajduje się też kilka restauracji i barów, a w samej wsi są dwa, dobrze zaopatrzone sklepy spożywcze. Można zamówić też posiłki u Gospodarzy – po wcześniejszym zgłszeniu chęci oraz ustaleniu dogodnej godziny. Posiłki są wydawane w kuchni Gospodarzy. Szczegółów można dowiedzieć się na miejscu.

4. Czy można przyjechać ze zwierzętami?
Przyjmujemy Gości ze zwierzętami, po uprzednim uzgodnieniu teg z Gospodarzami. Właściciel zwierzęcia zobowiązany jest do sprawowania opieki nad swoim pupilem oraz do sprzątania po nim. Nasza działka nie jest całkowicie ogrodzona, więc nie zalecamy wypuszczania zwierząt na zewnątrz, bez opieki. Dodatkowo, proszę wziąć pod uwagę, że Gospodarze mają własnego psa, który jest łagodny i przyjaźnie nastawiony do ludzi ale też zdecydowanie czuje się właścicielem posesji i broni się przed innymi, zaczepiającymi go psami 🙂

5. Czy w pokojach i w domku są ręczniki i pościel?
Tak, zapewniamy pościel oraz ręczniki dla Gości. W łazienkach znajdują się również suszarki do włosów.

6. Czy parking samochodów jest bezpłatny?
Tak, nasi Goście mogą parkować na terenie posesji bez dodatkowcyh kosztów. Parking jest niestrzeżony i Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w samochodach.

7. Czy jest możliwość przechowania roweru na terenie obiektu?
Tak. Posiadamy certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo i mamy specjalnie wyznaczone, zadaszone miejsce do przechowania rowerów. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnego zapiecia rowerowego, aby przyczepić rower do stojaka.

8. Gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy?
Nasi goście mogą odpłatnie wypożyczyć zarówno rowery jak i sprzęt wodny (kajaki, rower wodny, tratwa biesiadna). Organizujemy spływy po rzece Biebrzy, o szczegóły zapytaj Gospodarzy.

9. Czy występuje opłata klimatyczna lub inne dodatkowe opłaty związane z turystyką nad Biebrzą?
Nocując w Dolistowie nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z opłatą klimatyczną. Jednak w okolicy znajduje sie dużo szlaków turystycznych w obrębie Biebrzańskiego Parku Narodowego, na które obowiązuje wykupienie biletu wstępu (w tym szlak wodny po rzece Biebrzy). W bilety można zaopatrzyć się na stronie https://biebrza.eparki.pl/ lub kupując je u Gospodarzy.