O nas

Pare słów o gospodarzach…

Oboje urodziliśmy się i wychowaliśmy nad Biebrzą. Marianna w Kopytkowie a Wiesław w Dolistowie, gdzie odziedziczył gospodarstwo rolne po swoich rodzicach i gdzie mieszkamy do dzisiaj. Całe dzieciństwo spędziliśmy nad Biebrzą, pomagając u nas w domach w gospodarstwach. Dzieciństwo nad Biebrzą było wypełnione ciężką pracą przy kopaniu torfu, przy sianokosach, pracą w polu i przy „machorce”, ale też kąpielami w rzece i wyprawami z innymi dzieciakami na pobliskie „Grzędy”, czy jak mówiło się w Kopytkowie „na Górę”. Te wszystkie doświadczenia sprawiły, że wsiąkliśmy już w te bagna biebrzańskie na stałe… 🙂 I zostaliśmy do dzisiaj, nie wyobrażając sobie życia w mieście.

 

Zapraszamy do naszego Gospodarstwa Agroturystycznego! Postaramy się, abyście czuli się tu komfortowo i mieli dobre wspomnienia z pobytu nad Biebrzą.

Marianna i Wiesław Rogało

Jesteśmy gospodarzami Biebrzańskiego Eldorado od 2009 roku. Początkowo oddaliśmy Gościom 3 pokoje u nas w domu, potem wykończyliśmy dwa oddzielne pokoje w innej części domu a teraz samodzielny domek na naszej posesji. Większość prac wykończeniowych wykonujemy sami (Wiesiek to prawdziwa „złota rączka”, który ma prawdziwy dryg do pracy z drewnem). Sami też przygotowujemy posiłki dla naszych Gości. Gotujemy jak dla swojej rodziny – swojsko i zdrowo. Staramy się jak najwięcej czerpać z lokalnych tradycji kulinarnych – pieczemy swojski chleb na zakwasie, babkę ziemniaczaną, gotujemy pyzy, smażymy oładzie, robimy przetwory z warzyw i owoców z naszego gospodarstwa. Nasze produkty i potrawy zdobywają uznanie nie tylko naszych Gości ale też jury konkursów kulinarnych. To zasługa Marianny, kucharki z zawodu i z pasji.