Spływy i rowery

Spływy i rowery

Biebrzańskie Eldorado > Spływy i rowery

powrót do strony głównej

Spływy kajakowe

Organizujemy spływy kajakowe rzeką Biebrzą. Zapewniamy sprzęt (kajaki, wiosła, kapoki), transport busem do miejsca rozpoczęcia / z miejsca zakończenia spływu oraz doradztwo w zakresie wyboru najodpowiedniejszego odcinka szlaku 😉 Posiadamy różne typy kajaków, w tym 3 osobowe.

Szlak kajakowy rzeką Biebrzą liczy łącznie 145,7 km, z czego 143,3 km znajduje się w granicach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest to idealna trasa dla początkujących kajakarzy jak i dla zapalonych miłośników tego typu rekreacji. Dzika przyroda, meandrujące koryto rzeki, starorzecza oraz przepiękne krajobrazy gwarantowane! Spływy są wyjątkowe nie tylko latem, ale także wiosną (niezwykły obraz rozlewisk oraz kwitnących kaczeńców) i jesienią (poranne mgły oraz głosy godowe łosi i jeleni).

Spływ tratwą

Polecamy Państwu spływy tratwą po rzece Biebrzy. Tratwa jest duża i pomieści nawet do 8 osób, więc jest idealna do biesiadowania z rodziną czy znajomymi. W centralnym miejscu, pod zadaszeniem znajduje się stół i ławy, natomiast część pokładu jest przeznaczona m.in. do zażywania kąpieli słonecznych 🙂

Spływy mogą być kilkugodzinne, całodniowe, czy też po zapakowaniu namiotów – nawet kilkudniowe. Jest możliwość zabrania grilla na pokład. Tratwą sterują uczestnicy spływu przy pomocy wioseł i pych (drągów). Oferujemy również wypożyczenie silnika elektrycznego, który „przyspieszy” spływ i odciąży od ręcznego spławiania. Jest to możliwe w okresie od 1 lipca do 31 października na wybranych odcinkach Biebrzy, zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Rowery

Oferujemy możliwość wypożyczenia rowerów trekkingowych. Posiadamy miejsce przeznaczone do przechowywania rowerów przez naszych Gości.

Nasze Gospodarstwo Agroturystyczne posiada status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w ramach organizacji szlaku rowerowego Green Velo.